پیش‌بینی نمی‌کنم؛ همه پیش‌بینی‌هایم اشتباه بوده

پیش‌بینی نمی‌کنم؛ همه پیش‌بینی‌هایم اشتباه بوده

وحید هاشمیان

به اعتقاد من موفقیت آلمان چند دلیل داشت که یکی از آن حفظ نظم تاکتیکی در دفاع و حمله بوده است. در تمامی بازی‌هایی که آلمان تا اینجای کار انجام داده به غیر از دیدار با صربستان، همیشه با یک گل از حریف پیش می‌افتاده و همین اتفاق باعث می‌شد که بعد از یک گل آلمان عقب بکشد و به فکر حفظ تک گل باشد.

در این شرایط، وقتی آلمان توپ را در اختیار ندارد، بازیکنان به نیمه زمین خودی می‌روند و با برتری عددی مثلاً دو به یک توپ را می‌گیرند و زمانی که صاحب توپ شدند با استفاده از ضد حمله به دروازه حریف حمله می‌کنند. فکر می‌کنم آلمان در بازی امشب هم چنین شرایطی داشته باشد، منتها باید منتظر بود و دید که واکنش بازیکنان آلمان در صورت عقب افتادن از حریف چیست. البته نباید از یک نکته هم غافل باشیم که آلمان به معنای کامل یک تیم است.

این درست که بازیکنانی نظیر کلوزه، اشتایگر و اوزیل بازیکنان بزرگی هستند اما آنها ستاره نیستند و این یکی از دلایل اصلی موفقیت آلمان در جام نوزدهم بوده است. درباره پیش‌بینی نتیجه این بازی هم باید بگویم تا این مرحله از مسابقات پیش‌بینی‌های من درباره نتایج بازی‌ها به طور کل اشتباه بوده است.

مثلاً فکر می‌کردم آرژانتین برابر آلمان پیروز شود اما گل اول آلمان خیلی زود به دست آمد و در آن شرایط شیرازه آرژانتین از هم پاشیده شد و نتیجه‌ای ثبت شد که همه از آن تعجب کردند اما برای بازی امشب تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که قطعاً دیدار دشوار و نزدیکی خواهد بود که استفاده از تک‌موقعیت‌ها تیم برنده را معرفی خواهد کرد. 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 تیر 1389    | توسط: علی سیناتروک    | طبقه بندی: اخبار ورزشی،     | نظرات()