هلند بعد از 32 سال فینالیست شد

هلند بعد از 32 سال فینالیست شد

ورزش > فوتبال خارجی  - شاید امسال همان زمانی باشد که هلندی‌ها منتظرش بودند تا انتقامشان را از دو فینال ناعادلانه بگیرند....

هلند: 3 - گلها: جیووانی فان برونکهورست (18)، وسلی اسنایدر (70) و آرین روین (73)

اروگوئه: 2 - گلها: فورلان(41) و  پریرا (2+90)

داور: روشن ایرماتف از ازبکستان

بهترین بازیکن میدان: اسنایدر با 10801 متر دوندگی و 46 پاس سالم از 67 پاس

 بازی دیشب اروگوئه و هلند در حالی برگزار شد که همه پیش بینی کرده بودند هلند برنده این بازی است. اروگوئه در پایان مسابقه با غنا در حالی مجوز حضور در نیمه‌نهایی را به دست آورد که می‌دانست در بازی بعد 3 بازیکن اصلی‌اش را به دلیل محرومیت از دست داده و همین دلیل بزرگ کافی بود تا هلندی‌ها با آسودگی خیال به دیدار حریف بروند. با این حال هلند هیچ چیزی برتر از حریف نداشت و این بازی به آلمان و اسپانیا آرامش داد که هر تیمی از آن نیمه‌نهایی به فینال برسد، یکشنبه شب قهرمان خواهد شد.  

وسلی اسنایدر در مسابقه‌ای که هلندی‌ها به هیچ عنوان ذره‌ای از کار گروهی و تیمی حساب‌شده بازی با برزیل را به نمایش نگذاشتند، بهتر از دیگر بازیکنان تیمش ظاهر شد و عنوان بهترین بازیکن میدان را هم از آن خود کرد.

به این ترتیب هلند بعد 32 سال به فینال رسید. نارنجی‌ها که از فینال جام جهانی خاطرات بسیار تلخی دارند و دو بار با نمایش‌های عالی در دو فینال ناعادلانه در برابر میزبانان جام‌های جهانی 1974 و 1978 به ناحق به نایب قهرمانی اکتفا کردند، این بار شاید بتوانند انتقام خود را از جام جهانی بگیرند؛ البته اگر مانند بازی دیشب با اروگوئه بازی نکنند.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 تیر 1389    | توسط: علی سیناتروک    | طبقه بندی: اخبار ورزشی،     | نظرات()