توقف فعالیت 600 واحد صنفی متخلف

توقف فعالیت 600 واحد صنفی متخلف
برای تحقق اهداف سازمان حمایت در راستای اجرای طرح نظارتی ماه رمضان و بازگشایی مدارس مبنی بر تشدید بازرسی و عزم جدی در برخورد با تکرار تخلف واحدهای صنفی 600 واحد متخلف از ادامه فعالیت منع شدند.
 

    تب و تاب خریدهای عید درمیان تهرانیها

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، با آغاز طرح نظارتی ماه مبارک رمضان به طور همزمان در سراسر کشور با هدف کنترل و تعدیل بازار، جلوگیری از گرانفروشی و برخورد با افراد متخلف بازرسان سازمان‌های بازرگانی از ابتدای اجرای طرح تاکنون با تلاش و پیگیری در پی نظارت بر نحوه علمکرد عرضه کنندگان کالاها و خدمات بیش از 614 هزار و 861 مورد واحد صنفی، خدماتی، تولیدی، توزیعی و... را مورد بازرسی قرار دادند که به تشکیل 58 هزار و 146 فقره پرونده تخلف منجر شد.
عمده بازرسی‌های انجام شده در حوزه مواد پروتئینی مربوط به گوشت قرمز و مرغ، مواد لبنی مربوط به شیر یارانه‌ای، ماست، پنیر و دوغ و واحدهای قنادی مربوط به زولبیا و بامیه بوده است که از این میان 97 هزار مورد به مواد غذایی،57 هزار مورد به مواد پروتئینی، 51 هزار مورد به مواد لبنی، 34 هزار مورد به واحدهای قنادی و 24 هزار مورد بازرسی به واحدهای
عرضه کننده دفترچه‌های دانش آموزی و لوازم التحریر اختصاص داشت.
از مجموع بازرسی‌های انجام شده 65 هزار و 284 واحد متخلف به اتهام گرانفروشی، کم فروشی و تقلب، درج نکردن قیمت، صادر نکردن فاکتور، امتناع از عرضه کالا و شناسایی که پس از انجام تحقیقات تکمیلی و بررسی های کارشناسی، پرونده متخلفان به ارزش کل 59 میلیارد و 239 میلیون و 11 هزار ریال برای سیر مراحل قانونی و صدور رأی نهایی به هیأت‌های رسیدگی به تخلفات صنفی و شعب تعزیرات حکومتی معرفی و طی این مدت با رأی مراجع مذکور واحدهای متخلف 19 میلیارد و 529 میلیون و 790 ریال در حق دولت و 553 میلیون ریال در حق شاکی به پرداخت جریمه محکوم شدند.
این در حالی است که تاکنون طبق هماهنگی‌های به عمل آمده و رسیدگی خارج از نوبت و در سریع‌ترین زمان ممکن 600 واحد صنفی متخلف به دلیل داشتن بیش از چهارمرتبه سابقه تخلف به مدت سه ماه از ادامه فعالیت منع شدند، با توجه به آمار موجود در مدت مورد اشاره استان تهران با بیشترین حجم پلمپ واحدهای صنفی در صدر تخلفات انجام شده قرار دارد.
براساس این آمار در اجرای طرح تشدید بازرسی در ماه رمضان به ترتیب گرانفروشی تقلب و عرضه خارج از شبکه و ارائه ندادن فاکتور و درج نکردن قیمت در رأس تخلفات مکشوفه قرار دارد.
همچنین در همین مدت براساس تدابیر اتخاذ شده در خصوص فعال کردن بیش از پیش ستاد
های خبری تمرکز نیروها و امکانات در تحقق اهداف و کاهش زمان رسیدگی به شکایت های مردمی، 23 هزار و 39 فقره گزارش از طریق ستادهای خبری و تلفن 124 واحد رسیدگی به شکایت‌های مردمی دریافت و همگی مورد بررسی قرار گرفت.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 شهریور 1388    | توسط: علی سیناتروک    | طبقه بندی: اقتصاد،     | نظرات()